2008 Oks Birincileri

OKS’de Matematik Fen ve Türkçe Matematik  puan türlerinde 97 öğrenci 500 tam puan alarak birinci oldu. 2008 OKS’de birinci olan öğrencilerin isimleri şöyle:

Adıyaman Mustafa Baba İlköğretim Okulu Özgür Karabayır
İstanbul Özel Çamlıca Coşkun İlköğretim Okulu Enes Suyabatmaz
Bilecik 700. Yıl İlköğretim Okulu Bora Usanmaz Okumaya devam et 2008 Oks Birincileri

2008 Oks Sonuçları Bugün Açıklandı

2008 oks Sonuçları bugün açıklandı. Adaylar aldıkları puana göre tercihlerini yaparak bugünden itibaren ilgili yerlere teslim edebilecekler. 2008 oks sınav sonuçları illi Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlandı. Sonuçları aşağıdaki öğrenmek için linke tıklayın Okumaya devam et 2008 Oks Sonuçları Bugün Açıklandı

2008 Oks Sonuçları Açıklanıyor

2008 OKS sonuçları bugün açıklanacak.

OKS bugün, ÖSS yarın açıklanıyor  

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin girdiği Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS) sonuçlarının bugün açıklanması beklenirken, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nden sürpriz bir açıklama geldi.

ÖSYM 15 Temmuz’da açıklayacağı 2008 öss sonuçları nı  yarın açıklayacağını duyurdu.

http://oges.meb.gov.tr/  adresinden 2008 oks sonuçlarınıöğrenebilirsiniz.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Öss ve OKS Öğrencilerine Erken Tatil

Bu yıl Öss ‘ye girecek öğrencilere sınava daha iyi konsantre olabilmeleri için 1 hafta erken tatil olacak. ÖSS‘ye girecek lise öğrencileri 9-13 Haziran tarihleri arasında izinli olacak. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tarafından yayımlanan genelgede, lise son sınıf öğrencilerinin 15 Haziran’da girecekleri ÖSS‘ye daha rahat hazırlanmaları için izin kararı verildiğini bildirildi. Ayrıca OKS öğrencileri için de aynı uygulamanın düşünüldüğünü ve bununla ilgili açıklamanın ilerleyen günlerde yapılacağı belirtildi.

SBS HAZİRAN AYINDA YAPILACAK

Çelik, Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) ve Seviye Belirleme Sınavı’ndaki (SBS) yeniliklere dair de bilgiler verdi.

Çelik, OKS’nin yerine getirilen sistemde yer alan SBS’nin her yıl Haziran ayında ders bitiminde yapılacağını belirterek, “Bu yıl İlköğretim 6. sınıflar Okumaya devam et SBS HAZİRAN AYINDA YAPILACAK